Aktuality

Pro restaurátorskou firmu ze Slovenska jsme vyrobili náhradní ohýbaná skla do barokní skříně. Klient dodal původní poškozené sklo, podle kterého jsme vytvořili formu a následně ohnuli skla nová. Termín dodání: tři týdny od objednávky.

Naše výrobní možnosti jsme rozšířili o stroj SB 10 Bavelloni pro broušení/ leštění tvarových skel. Opracování probíhá za použití diamantových a lešticích kotoučů. Stroj je poloautomatický, takže je vhodný pro kusovou i sériovou výrobu.

Ohýbané sklo

05.05.2021

Nabízíme výrobu ohýbaného skla, a to v provedení jednoduchá a vrstvená skla. K ohýbání používáme floatová skla o síle 3 - 19 mm. Ohýbat umíme skla čirá, barvená, ornamentní, se sítotiskem nebo skla pískovaná. Pro zvýšení odolnosti a bezpečnosti skla laminujeme EVA fólií.

Přišli jsme proto s řešením, kdy jsme do původního rámů umístili kompozit složený s polykarbonátu, laminovací hmoty a ohýbaného skla z vnitřní strany stoje. Polykarbonát je tak chráněný proti chladicím emulzím, třískám atd.. Formát ohýbaného kompozitu byl 1860 x 1532 mm, s otvorem pro Visiport. Finanční náklady na repas proti originálnímu dílu jsou...

Provádíme ohýbání plexiskla, tvrzených a netvrzených polykarbonátů a technických plastů. Kromě lokálních (liniových) ohybů dokážeme ohýbat plastové desky i celoplošně do oblouků ve speciální temperovací peci (max. rozměr až 3000 x 1500 mm). Plasty navíc umíme laminovat s jinými materiály - sklo, kov, dřevo atd.

Nabízíme ohýbaní plochého skla - jednoduchá a vrstvená skla. K ohýbání se hodí všechny typy floatových skel o síle 3 - 19 mm. Ohýbat se můžou skla barvená, ornamentní, se sítotiskem nebo skla pískovaná.