Náhradní sklo do obráběcího stroje: originál, ano či ne?

13.11.2023

Možná tu situaci znáte. Ochranné sklo u vašeho stroje se rozbilo a vy ho potřebujete rychle vyměnit. Tehdy přichází otázka, zda se obrátit na oficiálních distributora a prodejce strojů, nebo použít sklo, které není "originální".

Výhodou originálního skla je samozřejmě to, že ho stačí jednoduše objednat, zaplatit, a pak čekat než vám ho doručí.

Nevýhodou ovšem může být cena, protože sklo pro výrobce strojů někdo vyrobí (např. německá HEMA), tudíž marži na něm budou mít hned tři firmy (výrobce skla, výrobce strojů, distributor). Další nevýhodou pak může být termín dodání. Častým dodavatelem skel do obráběcích strojů je DERSTRONG z Tchaj-wanu, což často znamená dopravu výrobku kontejner na lodi.

Neoriginální skla

Některé zákazníky mohou neoriginální skla odrazovat, protože se bojí o bezpečnost. Pravdou ovšem je, že složení průhledu (kompozitu) určuje norma ČSN EN ISO 16090-1 (200710), kterou se řídí všichni výrobci.

Stačí tedy dodržet složení skla podle rozbitého originálu. Dopadová energie ovlivňující složení průhledu bývá často uvedená na štítku, nebo jde vypočítat podle originálu. Nespornou výhodou pak je finanční i časová úspora, kterou v dnešní náročné době oceňuje stále více zákazníků.

Ukázky naší práce:

1. Repasovaný kryt DMU 100 monoblok Deckel Maho

2. Ochranné štíty pro SUA 100 Numeric.

3. Náhradní skla pro karuselové soustruhy MAZAK MT 600 M

4. Skla s balistickou ochranou pro vojenské sanitky (Team For Ukraine)

Reference – vybraní klienti.


Chcete poradit?
Neváhejte se na nás obrátit. Rádi se vám budeme věnovat.