Willkommen


Das Glaswerk Leopold beschäftigt sich vorallem mit der Herstellung von technischen Gläsern. 

Wir spezialisieren uns auf Sicherheitsgläser für Maschinen mit eine mgarantiertem Sicherheitsniveau, Widschutzscheiben und Fenster für Oldtimer und unsere unikate geschmolzene Gläser für Innenapplikationen.


Sicherheitsglas für Maschinen
 

Wir stellen Sicherheitsgläser für Maschinen her. Uns ist bewusst, dass die Sicherheit des Personals an oberster Stelle steht, deswegen wird jedes unserer Produkte genaustens überprüft. 

Unsere Gläser erfüllen die Normen DIN EN 12415 für Drehmaschinen, DIN EN 13128 für Fräsen und DIN EN 12417 pro Bearbeitungszentren. Wir liefern die Gläser entweder in "sandwich"-Form oder eingebettet in Edelstahlrahmen. 


Laminovaná skla

Laminování skla a plastů

Používáme laminovací pec na EVA folie od italské firmy TK. Maximální formát plochého skla je 1500 x 3000 mm a maximální formát ohýbaného laminovaného skla je 2800 x 1400 x 500 mm. Vyrábíme klasická vrstvená skla (33.1, 44.1 a další dle přání klienta).

Laminace sklo/sklo

Při laminaci dvou a více vrstev skla používáme EVA fólie evropské výroby. Základní barvy fólie jsou čirá a bílá. Je ovšem možné dodat dalších více než 20 barevných provedení.

Laminace sklo/polykarbonát

Pro laminaci skla a polykarbonátu používáme speciální polyuretanovou hmotu, která dokáže absorbovat odlišnou roztažnost těchto dvou materiálů (sklo/polykarbonát).
.

Ohýbaná skla a plasty 

V současné době máme k dispozici čtyři ohýbací pece vlastní výroby. Max. formát je 2200 x 1200 mm. Ohýbat je možné floatová skla o síle 3 až 19 mm a také plasty (plexisklo, polykarbonát, technické plasty). Silnější skla je možné vyrobit laminací.

Ohýbat se můžou skla barvená, ornamentní, se sítotiskem nebo skla pískovaná. Rovněž umíme ohýbat plexiskla a polykarbonáty. Takto zpracované materiály pak nachází uplatnění např. v průhledech do strojů, různých plastových krytech nebo ochranných konstrukcích.